Неприємний запах питної води: причини і способи його усунення

Буває, що при відкритті крана, відчувається неприємний запах питної води, яка витікає з нього. Це свідчить про несправності системи водопостачання. Правда, це не завжди свідчить про наявність небезпечного забруднювача. Щоб це визначити потрібно проведення досліджень. З огляду на, що вода проходить чималий шлях, вона здатна забруднитися в будь-якому місці, відповідно смердіти хлоркою, стоками, мати металевий присмак.

Неприємний запах питної води: причини

Причини появи запаху

Багато хто помилково вважає, що склад вживається нами рідини у всіх джерелах однаковий. Існують певні причини неприємного запаху водопровідної води. Найчастіше проблема виникає через величезної кількості бактерій, що мешкають в трубах. Також, привести до смороду можуть хімічні речовини, використовувані при дезінфекції. Тому, для отримання чистої рідини, слід визначити осередок її забруднення. При реакції з різними елементами утворюються нові речовини – одоранти, які призводять до неприємного запаху питної води. Слід пам’ятати, що смороду можуть бути, як штучного, так і природного походження.

Сірка

Причиною подібного неприємного запаху питної води є масове наявність сірчаних бактерій. Вони розвиваються в місцях, які страждають відсутністю кисню: глибинних колодязях або закритих каналізаційних системах. Життєдіяльність їх підтримується організмами, які розкладаючись, виділяють сірководень. Якщо неприємний запах питної води викликаний діяльністю цих бактерій, необхідно виявити місце їх локалізації, щоб організувати вентиляцію.

Стокі

Коли з крана тече вода з неприємним запахом стоків, викликано це каналізаційними бактеріями. Газ, що утворюється в процесі життєдіяльності даних мікроорганізмів, піднімається вгору, і направляється для виходу через раковину. Накопичуючись у зливного отвору, він викликає сморід. Подібний запах води з-під крана свідчить про несправності каналізації. Вирішити проблему допоможе правильно змонтована витяжка.

Увага! Щоб встановити справжню причину неприємного запаху водопровідної води, потрібно налити рідину в чашку і добре понюхати її, віддалившись від крана. Якщо сморід відсутня, значить проблема ховається в зливних системах або трубах.

Як прибрати сморід

Якщо причина води з неприємним запахом знаходиться в джерелі, буде потрібно провести комплексну очистку із застосуванням фільтрації.

Проведення попередньої очистки

Використовується для очищення води з неприємним запахом, що йде зі свердловин невеликої глибини. Спочатку воду відстоюють, а при необхідності проводять додаткове очищення реагентами. Для визначення оптимального способу фільтрації, слід провести попередній лабораторний аналіз, що дозволяє визначити склад рідини.

Видалення сірководню

Існує три способи, що дозволяють усунути неприємний запах питної води:

  1. Хімічний – це дозоване введення окислювачів, завдяки яким сірководень випадає в осад і легко фільтрується.
  2. Сорбційний – шляхом застосування активованого вугілля, що виступає каталізатором окислення.
  3. Фізичний – передбачає барботирование, що сприяє насиченню води киснем за допомогою компресора.

Знезалізнення (видалення домішок заліза)

Якщо неприємний запах води після фільтрації залишився, а спочатку чиста і прозора рідина, швидко мутніє і стає жовтою, це говорить про великий зміст солей заліза. Проблема вирішується шляхом аерації (методика насичення киснем) або окисленням за допомогою реагентів. З огляду на, що подібні установки не передбачені для побутового використання, можна скористатися системами очищення або фільтрації. Вони успішно очищають не тільки від механічних забруднень, але і хімічних домішок.

Усунення болотного запаху

Неприємний запах питної води, викликаний наявністю органічних сполук, всіляких бактерій або водоростей, допоможе прибрати комплексна очистка з використанням активованого вугілля. Це буде нескладно, так як вугілля успішно видаляє сморід, а з мікроорганізмами, які їх викликали, впорається система фільтрації.

Якщо від неприємного запаху води після фільтрації не вдалося позбутися, буде потрібна допомога фахівців. Сучасна промисловість пропонує очисні установки, здатні працювати на малих обсягах. Їх використання в приватних домоволодіннях дозволить очищати споживану рідина до стану, відповідного санітарним вимоги. Вартість подібного обладнання чимала, але вона повністю окупається, так як вживання чистої води дозволить зберегти здоров’я вам і вашим рідним.