Як очистити воду від вапна

Вода – основа життя на Землі. Велику частину поверхні нашої планети займає вода, також і у складі людського організму майже 70% води. Існування людей неможливо уявити собі без цього найважливішого елемента: ми п’ємо, готуємо їжу, використовуємо в побуті, сільському господарстві, у промислових цілях та інших сферах життя дуже багато води.

Вода, яку ми споживаємо, обов’язково повинна бути чистою.

Як очистити воду від вапна

Чиста питна вода

Під терміном «чиста» мається на увазі помірно жорстка вода, без надмірного вмісту карбонатів, заліза, фтору і важких металів, тобто вода, що відповідає гігієнічним нормам, вода, яку людина може пити. Така вода допомагає розчиняти токсини, які накопичуються в організмі людини, вона проходить через нирки, не залишаючи там неорганічних залишків каменів. Це м’яка вода.

Але найчастіше водопровідна вода такою не є. Причина появи вапна та інших мінералів у воді, загалом-то, проста. Вода береться або з підземних джерел, або з річок та озер. При цьому вода по шляху до водозабору або свердловині розчиняє грунт і породи, по яких рухається. Граніти і вулканічні породи розчиняються повільніше. А ось колишня органіка — осадові породи, скам’янілі скелети мільярдів морських тварин, раковини молюсків і інше в тому ж роді — розчиняються і залишаються у воді, яка приходить до нас в будинок. Очищення і знезараження вода, звичайно, відбувається, але централізовані очисні споруди не в силах усунути розчинену у воді, вапно та інші домішки.

Як очистити воду від вапна

Жорстка вода

Якщо людина приймає забруднену жорстку воду з високою концентрацією неорганічних мінералів, то слідчо і часто хворіє. Якщо ми хочемо вести здоровий спосіб життя, то в першу чергу треба починати з чистої води. Беручи забруднену воду, погіршується здоров’я, страждають органи, такі як шлунок, нирки, печінка. Також як в чайнику утворюється накип при використанні жорсткої води, так і в організмі людини — відкладення накопичуються на стінках артерій і вен. Утворюються камені в нирках і жовчному міхурі, а також кислотні кристали в артеріях, венах і інших частинах тіла, також погіршується здоров’я волосся і шкіри.
У жорсткій воді погано розварюються овочі та м’ясо, т. к. солі кальцію з білками харчових продуктів утворюють нерозчинні сполуки. При цьому продукти засвоюються організмом гірше. Чай у жорсткій воді погано настоюється і смакові якості його знижуються.

Дуже жорстка вода неприємна для вмивання, а при пранні білизни в такій воді збільшується витрата миючих засобів. В домашніх умовах пом’якшення жорсткої води досягається кип’ятінням.

Взагалі-то вапняна вода — це насичений розчин лугу, гідроксиду кальцію. А зайва вапно у воді, що пройшла під землею через вапняк або крейдяні відкладення, робить її насиченою карбонатом кальцію. Розчинність карбонату кальцію дуже мала, тому вміст вапна у воді і залишається підвищеним навіть після очисних споруд. Ці сполуки кальцію небезпечні відкладенням в організмі людини, кальцінованням і появою каменів.

Де ж взяти чисту воду в сучасному житті? Необхідно в кожному конкретному випадку знати, від чого воду доведеться чистити. Це можна дізнатися з допомогою хімічного і бактеріологічного аналізу води . Якість води визначається наявністю в ній хімічних включень. І навіть з допомогою нюху і зору людина може визначити якість води. Не чисто кришталева, має підозрілий запах або залишає після використання неприємні відчуття на шкірі вода вже говорить людині про те, що вона не чиста.

Очищення від вапна може бути проведена різними способами, при виборі яких треба знати мета подальшого використання цієї води.

Як очистити воду від вапна

Вапно в воді

Так, наприклад, для господарських потреб воду треба очищати від вапна, щоб не залишалося нальоту на різних поверхнях (сантехніка тощо). Для цього підходить обробка кислотно-лужними засобами. Це може бути навіть побутова лимонна кислота або хімічні чистячі засоби, але надалі такі речовини роз’їдають поверхні і роблять їх ще більш доступними для затримування вапняного нальоту. Тобто, краще вже на вході очистити воду від домішок.

При довгому кип’ятінні в жорсткій воді розчиняються домішки, і вона стає більш м’якою і придатною до використання. Це швидкий метод очищення води від вапна, але він тягне за собою іншу проблему – відкладення тієї ж вапна на стінках ємностей для кип’ятіння. При цьому існують і побічні ефекти: кип’ятити воду для всіх потреб людини просто неможливо, а крім того – кип’ятіння вбиває і ряд корисних для людини мікроорганізмів.

Також і тала вода — вона дуже чиста і корисна, але особливо багато її не зробиш. Тому тала вода готується виключно для пиття. В середньому в день корисно випивати від 200-500 мл талої води. Також тала вода використовується в лікувальних цілях. Під час застуди, роблячи певний процедури такою водою можна за день-два вилікувати горло і ніс.

Звичайно ж, і природа подарувала нам свою дистильовану воду – це дощ. Саме дощ – найчистіша вода на Землі. Багато народів, не маючи прісної води, п’ють тільки дощову воду. Відповідно і живуть більше 100 років здоровими і щасливими. Але використовувати дощову воду в містах при нинішній забрудненої екології небезпечно для здоров’я і незручно.

Буває, що в приватних будинках є необхідність встановлення насосних станцій з системою очищення всього обсягу вхідної води, що використовується для побутових і технічних потреб (пральна і посудомийна машини, бойлер, душова). Це важливо, якщо в місці проживання вода надходить, наприклад, з гірського джерела, насиченого вапном. Можна застосувати у такому випадку магнітний активатор води. Але для пиття доведеться фільтрувати воду окремо.

Найпоширеніший побутової метод отримувати дистильовану воду у великому обсязі — це через систему зворотного осмосу. Зворотний осмос — метод очищення води, в основі якого лежить напівпроникна мембрана, що дозволяє виключити зі складу води всі неорганічні речовини і всі види бактерій та вірусів. Ступінь очищення такої установки унікальна — отримується вода набуває властивості талої води древніх льодовиків, яка визнається найбільш екологічно чистою і корисною для людини. Така система фільтрації видаляє з води практично всі відомі шкідливі домішки, затримує до 99% вапняних опадів. Проходячи через обратноосмотічеськую мембрану, вода ділиться на два потоку: очищена вода і концентровані забруднення, які йдуть в дренаж. Це можливо, тому що пори мембрани дуже малі і пропускають тільки молекули води, затримуючи всі інші речовини. Саме цим методом можна отримувати щодня достатню кількість води для будь-яких потреб. Головне, правильно вибрати систему очищення виходячи з необхідного щоденного обсягу води, яка повинна бути відфільтрована.

Ось і виходить, що кальцій у воді елемент обов’язковий. Без кальцію людині не вижити. Бідна на такий показник вода здатна заподіяти шкоду. Але не меншу шкоду може заподіяти і вода перенасичена вапном. Тому ці питання дуже хвилюють людей і потребують вирішення.